Az élet minden területén elvárjuk egymástól a kölcsönös tiszteletet.
Miért van az, hogy az edzőtermekben olyan etikett üti fel a fejét egyre gyakrabban, ahol ez egyáltalán nem nyilvánul meg?
Végezted már úgy az edzésedet, hogy közben láttad, mennyire hanyagolja a személyi edző a vendégét? Vagy esetleg pont Te voltál a vendég?
Kellemetlen érzés mindkettő, nekem elhihetitek.
5 jel, hogy nem tisztel a személyi edződ
1. Felveszi edzés közben a telefonját és a privát ügyeit intézi. A kedvencem: "Neeem, nem zavarsz, mondjad csak!
De zavar! Épp edzést kéne tartania Neked, figyelnie kéne arra, hogy helyesen végzed-e a gyakorlatot, s egyéb instrukciókkal kellene ellátnia Téged.
2. Eszik. S nem, nem érdekel, hogy Ő a világ legjobb sportolója, akinek 2 óránként kötelezően be kell vinnie a megfelelő makrotápanyagokat, különben összeomlik a felépített izommennyisége.
Ha Melletted eszik, zavaróak lehetnek a különböző illatok, ha pedig Magadra hagy emiatt, akkor hogyan is felügyeli az edzésedet?
3. Sérteget. Neked milyen érzés lenne, ha azt mondanák, hogy: "Ne nyavajogjál már, csak csináljad szó nélkül!" ? Biztos van az a szintű baráti helyzet, ahol oda-vissza megy ez a fajta kommunikáció, s jókat nevetnek közben, de ha a vendég ezen egyáltalán nem nevet, akkor az mégsem annyira vicces.
4. Sztoriznak a többi edzővel vagy vendéggel. Amikor épp a hétvégi buli pillanatait ecsetelik, vagy a következőt szervezik, miközben Te küzdesz a gyakorlattal és jól esne egy kis biztatás, vagy segítségnyújtás, az rém kellemetlen helyzet.
5. Közösségi média. Tudom, hogy ma már szinte mindenki függő, de ezt tegyük a szabadidőnkben, ne munkaidőben, ráadásul legyünk tekintettel a Vendég privát szférájára. Hány olyan videót, vagy képet látni, ahol a vendégek izzadtan fekszenek a padlón egy 60 perces edzés után és az edző különböző viccesnek szánt mondatot ír a képek mellé. Biztos vagyok benne, hogy nem minden esetben szeretne a vendég részese lenni ezeknek a pillanatoknak és nagy ritkán hallom csak, hogy megkérdeznék erről.
Tiszteljük egymást emberek. A személyi edző nem egy melegítős bohóc a játszótéren, hanem elméletben a munkáját végző szakember, amiért ráadásul pénzt is kap a vendégektől! Ergo megfizetik azt a többnyire 60 percet azért, hogy fejlődjenek, folyamatosan motiválva legyenek, vagy néhány esetben kiönthessék a szívüket. Egy személyi edzés után fizikailag elfáradva, de lelkileg feltöltődve kéne elhagyni a termet, nem pedig a mellőzöttség miatt csalódottan.
Ha esetleg ilyesvalakibe botlottál, ne félj váltani! Vannak nagyon felkészült és empatikus edzők is, figyeld a teremben, ahova jársz, hogy hogyan szeretnéd, hogy bánjanak Veled!
Jó edzést és töltődést! És üdv a blogomon!